• Zabawy na śniegu w kl. I.

• 15.02.2023 15:07
      • Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno. Dlatego korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu na naszym szkolnym boisku. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, rzucając śnieżkami do celu, „atakując” kulami śniegowymi swoją panią (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa)niestety bałwana nie udało się nam ulepić. Pogoda była trochę mroźna, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka. Było zimno, ale wesoło i radośnie. Po powrocie do szkoły, dzieci jeszcze raz przypomniały zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zbaw:
        1) Nie rzucamy śnieżkami w kolegę, ale w ulepionego bałwana.
        2) Nie ślizgamy się na rzekach, tylko na sztucznych lodowiskach.
        3) Na sankach i nartach nie zjeżdżamy w pobliżu jezdni tylko w miejscach do tego przeznaczonych.
        4) Korzystamy z zabaw na śniegu w obecności dorosłych lub starszego rodzeństwa.