30.10.2023 13:43
      26 października w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Brzyskach odbyło się I Regionalne Spotkanie Szkolnych Kół Młodych Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 9 szkół z powiatu jasielskiego wraz z opiekunami. Spotkanie zainaugurowała Wicedyrektor ZSP w Brzyskach, Pani Agata Delikat, która powitała obecnych i przedstawiła plan spotkania. Po krótkich przemowach zaproszonych gości, uczennice ZPS przedstawiły legendy ziemi brzyskiej. Kolejnym etapem spotkania młodych regionalistów było wspólne biesiadowanie. Organizatorzy przygotowali pyszny poczęstunek i zaprosili do wspólnego śpiewania piosenek turystycznych. Następnie uczestnicy zwiedzili Izbę Regionalną, której otwarcie nastąpiło w czerwcu br. Korzystając z pięknej pogody wszyscy udali się pod Pałac Kotarskich, gdzie Pani Alicja Bochnia -Tomasik przedawniła historię tego miejsca. Ostatnimi punktami programu było wykonanie pracy plastycznej nt. legend brzyskich oraz konsumpcja pieczonej kielbaski.
      Nasi szkolni regionaliści opuścili Brzyska z uśmiechem, nowymi doświadczeniami oraz znajomościami zawartymi na spotkaniu.
      Opiekun Szkolnego Koła Młodych Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego
      Aneta Kowalkowska