• 6b w GEN-ie

• 20.03.2023 14:10
      • W dniu 17 marca uczniowie klasy 6b mieli okazję zwiedzić Generator Nauki GEN w Jaśle, który jest nowoczesnym i innowacyjnym miejscem na mapie Województwa Podkarpackiego. W tym niezwykłym miejscu historia i tradycja spotkają się z nowoczesnością poprzez odpowiednio zbudowaną narrację interaktywnych wystaw popularnonaukowych. Na powierzchni około 2,5 tys. m kw. stworzono pasjonujące stanowiska m.in. z zakresu chemii, fizyki i biologii.

Przestrzeń GENu inspiruje uczniów do obserwacji, doświadczeń, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Tylko w strefie ekspozycyjnej znajdują się aż 62 interaktywne eksponaty, są wśród nich m.in.: łazik marsjański, poduszkowiec, maszyna Goldberga czy też pojazd na kwadratowych kołach. Dodatkowo podczas wizyty uczniowie skorzystali z bezpłatnej strefy kreatywności i odwiedzili mediatekę, czyli miejsca przeznaczonego do spotkań z kulturą multimedialną i nowymi technologiami.

Uczniowie pod opieką instruktorów GENu z wielkim zainteresowaniem zwiedzili wszystkie stanowiska Generatora, korzystając z objaśnień i dodatkowych informacji przekazywanych przez instruktorów. Pobyt w Generatorze był zatem czasem bardzo inspirującym i ciekawie spędzonym.

Wychowawca klasy: Ewa Wątroba