• Podsumowanie projektu "Młodzież i Przedsiębiorczość - V edycja miejska

• 09.06.2022 09:40
      • Dobiegły końca działania odbywające się w naszej szkole w ramach projektu „Młodzież
        i Przedsiębiorczość – V edycja miejska”
        realizowanego przez Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców  w okresie od września 2021 r. do czerwca 2022 r.

W ramach tegorocznej edycji projektu zrealizowano warsztaty ekonomiczne, prawa w biznesie, public relations, przedsiębiorczości, wizytę studyjną w F.A. JAFAR S.A., spotkanie edukacyjne z pracownikami Oddziału Okręgowego w Rzeszowie Narodowego Banku Polskiego w Podkarpackiej Szkole Wyższej w Jaśle – w miejsce wyjazdów do Rzeszowa, z uwagi na pandemię Covid-19, warsztaty przedsiębiorczości osobistej i zawodowej oraz warsztaty bankowości i monterazymu –  miejsce wyjazdów do Warszawy z uwagi na wojnę w Ukrainie i wyłączenie możliwości odwiedzenia Centrum Pieniądza NBP i Sejmu RP należących do infrastruktury krytycznej państwa, konkurs „Mój pomysł na lokalny biznes”, warsztaty przygotowujące debaty oxfordzkie, przedstawienie debat lokalnym społecznościom oraz ich nagranie w formie materiału edukacyjnego.

Młodzież w trakcie tworzenia debat oxfordzkich wykazała się ogromną pomysłowością, kreatywnością oraz zaangażowaniem. Uczniowie biorący udział w debacie omawiali jakże istotny dla nas wszystkich w obecnym czasie temat: „Własny biznes lepszy niż praca na etat.” Podana teza miała zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników.  Efekty pracy uczniów naszej szkoły dostępne są na kanale YouTube oraz Facebook Jasielskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców.

W konkursie „Mój pomysł na lokalny biznes” uczniowie i uczennice naszej szkoły:

Katarzyna Schabińska zajęła I miejsce,
        a Zuzanna Michalik uplasowała się na III miejscu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym!

Projekt „Młodzież i Przedsiębiorczość – V edycja miejska” realizowany jest przez Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej oraz Miastem Jasło.