• Ogólnopolski Konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” rozstrzygnięty!

• 10.12.2018 12:09
      • Klasa 1a wybrana z województwa podkarpackiego i  nagrodzona wyróżnieniem specjalnym w postaci prezentu - poduszki dla każdego uczestnika konkursu!

W miesiącu październiku uczniowie z naszej szkoły z klas 1a, 2a i 2b wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III.

W ramach pierwszego etapu konkursu w szkole zorganizowano głośne czytanie książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej z wykorzystaniem maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie. Kontynuacją tego przedsięwzięcia było codzienne głośne czytanie przez uczniów dowolnej książki w domu (dokumentowane podpisem rodzica) i nagradzanie tego faktu w szkole przez nauczyciela naklejką Słodziaka, którą uczniowie przyklejali w albumie „Czytaj codziennie”.

03 października odbył się finał Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania połączony z zabawą integracyjną wszystkich uczestników spotkania .

W końcowym etapie konkursu – plastycznym – nasza klasa 1a wykonała prace plastyczne przedstawiające dalsze losy słodziaków, które wraz z opisem słownym całego przedsięwzięcia sporządzonym przez wychowawcę zostały wysłane do organizatorów konkursu.

Spośród wszystkich uczestniczących w konkursie szkół, komisja wybrała 15 najlepszych, którym przesłała nagrody pieniężne, a część wybranych z każdego województwa klas nagrodziła wyróżnieniem specjalnym w postaci prezentu-poduszki dla każdego uczestnika konkursu.

Wszystkie prace można oglądać na pokonkursowej wystawie. Pomysłodawcą akcji i fundatorem nagród w konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” była sieć sklepów Biedronka. Organizatorami konkursu w szkole byli nauczyciele klas I – III i biblioteka szkolna.

Galeria: Słodziaki- nagroda!