• Laureaci  ogólnopolskiego Konkursu "Pracownia Kompetencji Cyfrowych"
      • Laureaci ogólnopolskiego Konkursu "Pracownia Kompetencji Cyfrowych"

• 06.10.2023 12:18
      • Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły zostali LAUREATAMI KONKURSU "PRACOWNIA KOMPETENCJI CYFROWYCH" !!!

W nagrodę otrzymają mobilną pracownię komputerową dla naszej szkoły. Każda z nich ich jest wyposażona w 16 laptopów wraz z przenośną szafą, posiada oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor.

Na lekcjach edukacji informatycznej w klasach 1-3  zrealizowaliśmy „Internetową szkołę słonia Spacjusza” pt. „Internet to nie wszystko” – w grupie siła, im więcej osób to zrobi, tym lepiej! Przygotowaliśmy pracę konkursową – projekt kolorowanki. Dotyczyła sposobów na zachowanie równowagi pomiędzy aktywnościami podejmowanymi w internecie i poza nim i  nawiązywała do wiedzy zdobytej w trakcie lekcji.

Nasza praca pt. „Król Spacjusz Wakacjusz”  nawiązywała do cmentarzyska słoni w bajce Król Lew. Chcieliśmy pokazać, że w wakacje dobrze jest porzucić technologię na rzecz zabawy, pikników, spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jesteśmy dumni, że udało nam się wygrać.

Konkurs, w którym mogły brać udział wszystkie szkoły w Polsce, został ogłoszony na początku czerwca. Uczestnicy mogli startować w 3 kategoriach wiekowych, a dla każdej z nich przygotowano inne zadanie. Wspólnym motywem było zrealizowanie wskazanego kursu e-learningowego dotyczącego bezpieczeństwa w sieci przez jak największą liczbę uczniów, a następnie przygotowanie pracy w oparciu o zdobytą wiedzę.

Konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” został współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego organizatorem był Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Jestesmy bardzo dumni z naszego sukcesu!!!!

Nauczyciel edukacji informatycznej: Gabriela Zdunek-Gajda