• MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA – projekt w klasie 3A.

• 06.06.2023 08:26
      • Zadaniem uczniów było przygotowanie ustnej wypowiedzi na podstawie samodzielnie przeczytanej książki i wykonanie ilustracji do niej. W kolejnym etapie należało tak zaprezentować swoją wybraną książkę, żeby zachęcić innych uczniów do przeczytania jej.
        Do naszej klasy zaprosiliśmy uczniów z klasy 1A i 2A. Na początku spotkania trzy uczennice z naszej klasy zaprezentowały książeczki, które same napisały i zilustrowały. Alicja Skicka opowiedziała o swojej książce pt. „Mela, urocza kotka”, Lena Podlasek „Niekochana Mila” i Tosia Gajda ”Mała, osamotniona Nutka”. Dziewczynki pięknie się przygotowały, opowiedziały o przygodach swoich kotków, przeczytały wybrany przez siebie fragment oraz pokazały wykonane przez siebie ilustracje do książek. Uczennice zostały nagrodzone brawami. Życzymy im sukcesów w tworzeniu książek i może kiedyś zobaczymy ich książeczki na półkach w księgarni. Powodzenia.
        Nauczyciel przypomniał uczniom, jak ważne jest czytanie, które ułatwia komunikację, wzbogaca słownictwo, rozwija wyobraźnię, uczy pięknej wypowiedzi, doskonali pamięć, uczy ortografii, wzbogaca wiedzę o otaczającym nas świecie, uczy myślenia, zwiększa wrażliwość, kreatywność i  tolerancję.
        Swoje ulubione książki przedstawili:
         Emilia Marcisz – „Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu”,
        Nikola Gryga „Kto uratuje Iryska?”,
        Iga Felkiel „Asiunia”
        Antoś Gorgosz. „Przygody Tomka Sawyera”.

W II części spotkania ogłoszono wyniki konkursu zorganizowanego w naszej bibliotece szkolnej  przez Panią Annę Szwarnowiecką -Kopcza „Zrozumieć emocje”. Pani bibliotekarka  wręczyła dyplomy i drobne upominki.
        Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy.
        Na zakończenie spotkania wszystkie klasy zaśpiewały piosenkę „Książka, przyjaciel człowieka”
        Zapraszamy i zachęcamy do czytania!

Wychowawca klasy: Małgorzata Mroczka.