• Misie w szkolnej bibliotece

• 24.02.2023 08:35
      • Podczas realizacji tygodniowego tematu: Jaka jest moja ulubiona baśń? zapoznaliśmy się z zasadami korzystania z kącika książek. Dzieci oglądały książeczki, dzieliły się spostrzeżeniami w swobodnej rozmowie.
        Wykonaliśmy zakładki do książek.
        Poszliśmy z wizytą do szkolnej biblioteki. Pani Ania zapoznała dzieci z zasadami wypożyczania książek, dzieci obejrzały księgozbiór. Wypożyczyły książeczki, które po przeczytaniu w domu oddamy do biblioteki, bo biblioteka to przecież wypożyczalnia - jak słusznie zauważyły przedszkolaki.
        Czytajmy dzieciom codziennie - bo to stymuluje rozwój mózgu, rozbudza ciekawość, stymuluje rozwój mowy, usprawnia pamięć i wyobraźnię, zaspokaja potrzeby emocjonalne, buduje więź między dzieckiem a rodzicem, ułatwia naukę.