• Święta tuz tuż u Biedronek

• 21.12.2022 09:20
      • Grudniowe święta to jedyny tak magiczny i niepowtarzalny czas w roku. Tą wspaniałą tradycją nasiąkamy już od wczesnego dzieciństwa. Także i Plastusie aktywnie uczestniczą w przedszkolnych, świątecznych przygotowaniach. Uczą się kolęd, pastorałek, przygotowują też przedszkolne Jasełka. Wykonują prace plastyczne związane tematycznie że świętami, czy też ozdoby świąteczne. A ubieranie choinki... to zwykle magiczna chwila. I dlatego każdy Plastuś miał w tym swój udział. Kto mógł, przyniósł bombeczki i się zaczęło! Uciechy było co niemiara, choć nie obyło się bez potłuczenia kilku z nich. Ale nie inaczej jest też w naszych domach. To jeszcze nie wszystko. Plastusie poznały polskie,świąteczne tradycje związane z Wigilią, Bożym Narodzeniem, składaniem życzeń i wiele innych. Zadbały ,aby na wigilijnym stole było nie tylko smacznie, ale też i ładnie. W tym celu własnoręcznie wykonały pachnące dekoracje, ozdabiając pomarańcze aromatycznymi goździkami! Oczywiście przy wspólny stole.
         "Renifer Rudolf grzeje kopyta,
        Mikołaj w pośpiechu prezenty chwyta.
        Wszystkie smutki wnet pójdą w kąt-
        Plastusie życzą Wesołych Świat!!!"