• Jesienna wyprawa do lasu klasy 1a

• 23.10.2023 15:18
      •  Dnia 18 października uczniowie klasy Ia wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Planując wyprawę obawialiśmy się czy pogoda nad dopisze. Jak się okazało aura nam sprzyjała, a las o tej porze roku jest przepiękny. Jesienne drzewa obfitują w mozaikę najróżniejszych barw i odcieni. Celem zajęć było kształtowanie emocjonalnej więzi z przyrodą oraz uwrażliwienie na jej piękno. Uświadomienie uczniom jaką rolę w życiu człowieka i zwierząt odgrywa las. Przypomnieliśmy także sobie jak należy zachowywać się w lesie. Uczniowie odbyli spacer po lesie, podczas którego obserwowali przyrodę ,zachodzące jesienią zmiany i notowali na swoich kartach obserwacji. Udało się usłyszeć śpiew ptaków, niektórzy dostrzegli hasającą po drzewie wiewiórkę.
        Zmęczeni , ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły.