• Sukcesy w Wojewódzkim Konkursie " Jesienią góry są najszczersze" !

• 22.11.2023 10:33
      • Dwoje uczniów z naszej szkoły zostało wyróznionych w Wojewódzkim Konkursie "Jesienią góry są najszczersze"
        W kategorii prace fotograficzne wyróżnienie otrzymał Aleksander Sanocki, a w kategorii prace plastyczne wyróżnienie zdobyła  Maja Warchoł . Laureaci są uczniami klasy 2a!  Serdecznie graulujemy!!!

Celem konkursu jest rozwój u młodzieży oraz dzieci zdolności plastycznych, umiejętności wokalnych, czy też talentu artystycznego. Poza tym, ma on inspirować dzieci do tworzenia kultury w oparciu o naszą regionalną przyrodę, malownicze bieszczadzkie tereny, szczególnie w jesiennej, przepięknej, jakże barwnej oraz kolorowej aurze, która ma w sobie magię. Misją organizatorów jest także wyróżnienie artystycznych talentów. Konkurs promuje Podkarpacie oraz jej szczególne walory związane z przepiękną przyrodą, naturą, czy środowiskiem.

Konkurs zorganizował Dyrektor Szkoły Podstawowej numer 16 w Rzeszowie razem z nauczycielami i odbywa się on od 2017 roku, a z roku na rok tylko przybywa zgłaszających się oraz chętnych. Ciekawostką jest, że w ubiegłym roku, na konkurs zgłosiło się 1500 prac, a w tym roku było ich aż 3000.
         Galria z Gali wręczenia nagród: