•   Akcja charytatywna – Wyślij pączka do Afryki 2024 pod hasłem ,, Razem ratujmy życie dzieci”
      • Akcja charytatywna – Wyślij pączka do Afryki 2024 pod hasłem ,, Razem ratujmy życie dzieci”

• 26.02.2024 11:08
      • Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej „Wyślij pączka do Afryki” prowadzonej przez Fundację Kapucyni i Misje. Z okazji tłustego czwartku wolontariusze sprzedawali pączki na kiermaszu zorganizowanym w naszej szkole. Zebrane datki zostały przekazane Fundacji, a ta przeznaczyła je na dożywianie głodnych dzieci, ich edukację oraz wsparcie tamtejszych wspólnot. W tym roku hasłem zbiórki było „Razem ratujmy życie dzieci” z uwagi na ogromne potrzeby afrykańskich szpitali, w których brakuje bardzo wielu potrzebnych rzeczy.

Dziękujemy Wszystkim za przyłączenie się do akcji. Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować Radzie Rodziców za zakupienie i sfinansowanie pączków na rzecz tej akcji. Wasza inicjatywa nie tylko umożliwiła nam zrealizowanie planowanych działań, ale pokazała jak dużo można osiągnąć poprzez współpracę i solidarność.

Otrzymaliśmy wielkie wyrazy podziękowania ze strony fundacji.

Pokój i dobro!

Pragniemy serdecznie podziękować za przyłączenie się do naszej akcji, za Państwa zaangażowanie i chęć wsparcia misjonarzy w ich wysiłkach zmienienia świata na lepsze. Dzisiaj Wasza społeczność szkolna Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle przekazała darowiznę , która umożliwi misjonarzom w Afryce zrealizowanie projektów charytatywnych. Najważniejszym projektem tegorocznej akcji jest pomoc w ratowaniu zdrowia i życia dzieci i dorosłych chorych, którzy szukają pomocy w szpitalu prowadzonym przez misjonarza br. Macieja Jabłońskiego w Ngaoundaye w Republice Środkowoafrykańskiej.
        Dzięki Waszej pomocy i wspólnemu odpowiedzialnemu pomaganiu również wiele dzieci otrzyma ciepły posiłek i będą mogły pójść do szkoły.
        Powstaną nowe studnie z czystą wodą, misjonarze zbudują szkołę i zapewnią działanie przedszkolom , szkole krawieckiej i stolarskiej.
        O naszych zamierzeniach i postępach akcji możecie się Państwo dowiedzieć więcej na stronie https://paczek.kapucyni.pl/
        Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom za zaangażowanie dla spraw misji.
        Gratulujemy Pani koordynator wspaniałej organizacji a wolontariuszom życzymy zapału do nauki i satysfakcji z czynienia dobrych uczynków.
        Z błogosławieństwem i modlitwą za Waszą szkolną społeczność

br.Jerzy Steliga OFMcap