• MAŁA KSIĄŻKA –WIELKI CZŁOWIEK” pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej

          • Pasowanie na czytelnika organizowane jest co roku przez bibliotekę szkolną i weszło na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. Celem uroczystości jest zachęcanie najmłodszych do nieustannego rozwijania umiejętności czytania.Tegoroczne pasowanie na czytelnika połączone zostało z realizacją kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka –Wielki człowiek”,która promuje czytelnictwo, wśród dzieci w różnych grupach wiekowych.Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero rozpoczynają naukę w szkole podstawowej.Tegorocznej kampanii towarzyszy hasło: „Zależy Ci na rozwoju swojego dziecka? Podaruj mu miłość do książek”​​​​​​​

            Pasowanie na czytelnika organizowane jest co roku przez bibliotekę szkolną i weszło na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. Celem uroczystości jest zachęcanie najmłodszych do nieustannego rozwijania umiejętności czytania.Tegoroczne pasowanie na czytelnika połączone zostało z realizacją kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka –Wielki człowiek”,która promuje czytelnictwo, wśród dzieci w różnych grupach wiekowych.Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero rozpoczynają naukę w szkole podstawowej.Tegorocznej kampanii towarzyszy hasło: „Zależy Ci na rozwoju swojego dziecka? Podaruj mu miłość do książek”

            Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.

            Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało ręcznie robioną zakładkę oraz specjalną wyprawkę czytelniczą: książkę pt. „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Emilii Dziubak – jednej z najlepszych polskich ilustratorek wraz                  z broszurą dla rodziców “Kochasz, czytaj razem z dzieckiem!”, mówiącą o korzyściach wynikających ze wspólnego rodzinnego czytania, a także zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów. 

            Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki- pierwszoklasiści z pewnością odbędą niezwykłą i na pewno niezapomnianą podróż”jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie”.

            Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest  przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

            Serdeczne gratulacje wszystkim nowym czytelnikom składa całe Grono Pedagogiczne 

            Życzymy wspaniałych przygód w świecie książek 

            i frajdy z odkrywania tego co nieznane .

             

            Jesteśmy z Was bardzo dumni!

             

        • Zimowe szaleństwa w 1a
          • Zimowe szaleństwa w 1a

          • Zimowe szaleństwa W dniu 17 stycznia wykorzystując uroki mrozu i śnieżnej pierzynki lekcja wychowania fizycznego w klasie 1a odbyła się na świeżym powietrzu. Na początku rozmawialiśmy na temat bezpiecznych zachowań podczas zabaw na śniegu. Uczniowie rzucali się śnieżkami, lepili bałwana , a przede wszystkim zjeżdżali na sankach na pobliskiej górce. Zimowym harcom nie było końca. Uczniowie mieli ogromną frajdę i wiele radości.
            Galeria: 
        • Wsparcie uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaśle na rzecz Ośrodka Rehabilitacyjnego dzikich zwierząt ,,Puchacz” w Brzyskach
          • Wsparcie uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaśle na rzecz Ośrodka Rehabilitacyjnego dzikich zwierząt ,,Puchacz” w Brzyskach

          • W naszej szkole wolontariusze przeprowadzili zbiórkę środków na wsparcie ośrodka rehabilitacyjnego dla zwierząt. Akcja cieszyła się dużym zaangażowaniem społeczności szkolnej. Uczniowie oraz Rodzice hojnie przekazali darowizny w postaci karmy, zabawek oraz środków czystości. Podczas akcji podkreślono znaczenie dbałości o zwierzęta oraz edukacji na temat odpowiedzialności wobec nich. Zbiórka stanowiła również doskonałą okazję do kształtowania wrażliwości społecznej uczniów. Dary zostały przekazane w przedświątecznym klimacie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę inicjatywę, pokazując, że nasza szkolna społeczność troszczy się o dobro zwierząt.
             

          • Jasełka i wigilie klasowe

          • Tradycyjnie ostatni dzień szkoły przed Świętami Bożego Narodzenia jest dniem podtrzymywania polski tradycji świątecznych. I tak w tym roku 22.12.2016 o godz. 9.00 wszyscy uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej, aby zobaczyć tradycyjne Jasełka, a potem udali się do swoich klas na tradycyjną wigilię i kolędowanie.

            W tym roku Jasełka tradycyjne przygotowane przez kl. 2a pod kierunkiem pani Elżbiety Szot były  wyjątkowe  nie tylko przez piękną  dekorację, ale przede wszystkich przez wspaniałą grę wszystkich aktorów.  Całemu przedstawieniu towarzyszył przepiękny śpiew kolęd i pastorałek. 

            Podczas jasełek druh Bartek w raz z zuchami z naszej gromady zuchowej "Bobery" przyniósł do nas światełko betlejemskie. Julia Bora - absolwentka naszej szkoły zaspiewała dla nas piekną piosenkę świateczną.  Po Jasełkach wszyscy kolędowaliśmy radośnie. 

            Po przedstawieniu uczniowie zgodnie z polską tradycją łamali się opłatkiem przy klasowych wigiliach oraz kolędowali  po całej szkole.

          • Charytatywny kiermasz świąteczny

          • 20 grudnia na terenie szkoły odbył się charytatywny kiermasz świąteczny zorganizowany przez wolontariat. Kiermasz upłynął w przedświątecznej i miłej atmosferze. Cieszymy się, że tak wiele ludzi dobrego serca zaangażowało się w Nasze charytatywne przedsięwzięcie

            Na kiermaszu można było kupić przepiękne dekoracje, ozdoby i stroiki świąteczne. Nie zabrakło również bombek, gwiazdek , krasnali oraz choinek wykonanych z niezwykłym pomysłem z różnorakich materiałów. Sprzedawano wyroby cukiernicze takie jak : pierniki, makowce i drożdżówki. 

            Zgodnie z założonym celem dochód ze sprzedaży zostanie przekazany rodzinie, która jest w potrzebie. 

            Dziękujemy wszystkim Rodzicom i Uczniom za zaangażowanie, pomoc i wielkie serce.

            Do wszystkich kierujemy serdeczne podziękowania. 

            Wolontariat:

            Klaudia Bora

            Katarzyna Borowiec

          • Święta u Pszczółek

          • Przygotowując się do Bożego Narodzenia Pszczółki poznały  tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie poprzez zajęcia i zabawy. Samodzielnie ubrały choinkę ozdabiając kolorowymi bombkami.
            Upiekły i ozdobiły pierniczki. Była to niesamowita frajda.

            Święta wiążą się z atmosferą tajemniczości. Choinka, zwyczaj jej strojenia kolorowymi bombkami i światełkami,czy samodzielnie wykonanymi ozdobami wywierają na dzieciach niezapomniane wrażenie. 

            Zbieranie się rodziny wokół wigilijnego stołu pozwala zrozumieć jak ważna jest rodzina. Dziecko czerpie radość , doznaje wrażeń estetycznych, co pozwoli mu w dorosłym życiu kultywować tradycję i przekazywać następnym pokoleniom.

            Gwiazdka gwiazdce zamrugała
            I choinka lśni już cała
            Naszych marzeń jest spełnieniem
            Bo jest piękna jak marzenie
            A pomarzyć czasem trzeba
            Każdy pragnie gwiazdki z nieba.

          • Konkurs Kulinarny: Kanapka na Szóstkę, w ramach projektu ZLN z Orlenem: “Bo życie musi smakować”.

          • Jak sprawić , aby zdrowy styl życia stał się pasją jaślan ? w ramach Jasielskiej Ligi Naukowej z Orlenem.

            W dniu 14.12.2023 roku, uczennice Zespołu Ligowego w składzie Blanka Smagacka, Maria Kasprzyk oraz Aleksandra Ziółkowska zorganizowały innowacyjny Konkurs Kulinarny pod hasłem "Kanapka na Szóstkę". Wydarzenie miało na celu promowanie zdrowego stylu życia i kreatywności wśród uczniów klas 1-7.

            Uczniowie Zespołu Ligowego zaangażowali się w opracowanie szczegółowego regulaminu konkursu, uwzględniając kategorie, oceny, zasady uczestnictwa oraz kryteria zdrowego składu kanapek. Zespół ligowy aktywnie promował konkurs poprzez ogłoszenia szkolne, a także za pomocą mediów społecznościowych. Uczniowie zostali zachęceni do udziału, podkreślając, że zdrowa kreatywność to klucz do sukcesu. Uczniowie odpowiedzialni za marketing stworzyli atrakcyjny plakat promujący konkurs oraz dyplomy dla zwycięzców, nadając im unikalny charakter zgodny z ideą "Kanapki na Szóstkę". Zespół ligowy zatroszczył się o zakup zdrowych produktów potrzebnych do przygotowania kanapek. Starannie wybrano składniki, kładąc nacisk na wartości odżywcze. Podczas imprezy konkursowej uczniowie zespołu ligowego pełnili role sędziów, dbając o sprawną organizację wydarzenia. Wszystkie kanapki zostały starannie ocenione podczas degustacji.

            Konkurs zakończył się podsumowaniem, podczas którego ogłoszono zwycięzców. Dyplomy oraz nagrody zostały wręczone z uznaniem dla kreatywności i zdrowego podejścia uczestników.

            Poprzez organizację Konkursu Kulinarnego, uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 1 aktywnie promowali Jasło Miasto Wiedzy pod względem zdrowego stylu życia wśród młodych mieszkańców, kładąc jednocześnie nacisk na rozwijanie kreatywności i współpracy.

            To wydarzenie było wyjątkową okazją do integracji społeczności szkolnej oraz promowania Jasła jako miejsca, gdzie edukacja idzie w parze z inspirującymi inicjatywami.

            Zespół ligowy chciałby serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, a przede wszystkim Dyrekcji , za wsparcie tego wyjątkowego wydarzenia.

             

            opiekun Zespołu Ligowego

            Gabriela Ciborowska

          • Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

          • Kolejna edycja szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek za nami. 18 grudnia 2023 roku w naszej szkole rozbrzmiewały dźwięki kolęd w dziecięcym wykonaniu, zarówno podczas występów wokalnych jak i instrumentalnych. Wśród uczestników konkursu znaleźli się uczniowie klas I-VI, jednak bardziej licznie zaprezentowała się grupa uczniów z młodszej kategorii wiekowej.

            Łącznie przedstawiono 15 prezentacji artystycznych, a były one oceniane przez trzyosobowe jury w składzie: Ewa Wątroba, Anna Szwarnowiecka-Kopcza oraz uczeń klasy VII A Tomasz Krupa, który odnosi sukcesy w grze na puzonie i jest zdobywcą dwóch stypendiów artystycznych: Zarządu Województwa Podkarpackiego oraz imieniem Jerzego ,,Dudusia" Matuszkiewicza. Tomasz wystąpił także przed szkolną publicznością w duecie z Weroniką Różycką z kl. 7B, która towarzyszyła mu w grze na gitarze elektrycznej i wspólnie wykonali dwie kolędy. Podczas konkursu zaprezentował się także chór szkolny z dwoma piosenkami bożonarodzeniowymi pt. ,,W drodze do stajenki" oraz kolędą misyjną ,,Głos całego świata". Uczniowie mieli również okazję wysłuchać wykonania piosenki świątecznej w języku romskim.

            Po obejrzeniu wszystkich występów Jury przyznało następujące wyniki:

            W kategorii klas I-III

            występy wokalne:

            I miejsce: Martyna Macnar z kl.2A

            II miejsce: ex aequo  Ewa Szewczyk z kl.1A oraz Lila Misztak z kl. 2A

            III miejsce: ex aequo duet: Daria Jodłowska z kl.1A oraz Lena Rzońca z kl. III A oraz Julia Augustyn z kl. 3A

            WYRÓŻNIENIE: Wiktoria oraz Brajan Brzezińscy z kl. 3A i 1A

            a także I miejsce w kategorii instrumentalnej dla Adama Wilka z kl. 3A

            Dyplomy za udział otrzymały:

            Maja Warchoł z kl. 2A

            duet: Vivien Stygar oraz Lena Leputa z kl.2A

            Zuzanna Myśliwiec z kl. 3A

            duet: Lena Rzońca i Liliana Gorczyca z kl.3A

             

            W kategorii klas IV-VII

            występy wokalne:

            I miejsce: Alicja Skicka z kl.4A

            II miejsce: Karolina Maciejowska z kl. 6A

            III miejsce: Nikola Gryga z kl. 4A

            W kategorii instrumentalnej: I miejsce dla Antoniego Gorgosza z kl. 4A.

                        Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom przygotowany przez panią Dyrektor oraz upominki świąteczne. Gratulujemy zwycięzcom a także wszystkim uczestnikom konkursu wspaniałych występów, cieszymy się z Waszych talentów i życzymy dalszych sukcesów w rozwoju artystycznym.

                        Nagrody dla uczestników konkursu ufundowała Rada Rodziców. Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe oraz zainteresowanie tym przedsięwzięciem.

            Organizator konkursu: Małgorzata Szewczyk

             

        • NAGRODY W KONKURSIE PLASTYCZNYM  KARTKA ŚWIĄTECZNA MIASTA JASŁA
          • NAGRODY W KONKURSIE PLASTYCZNYM KARTKA ŚWIĄTECZNA MIASTA JASŁA

          •   Uczniowie naszej szkoły licznie przystąpili do tegorocznej edycji konkursu plastycznego organizowanego przez Urząd Miasta w Jaśle. Łącznie wykonano 16  prac konkursowych z klas 1-3 oraz 21 z klas 4-7. Celem konkursu było propagowanie tradycji obdarowywania się kartkami świątecznymi, rozwijanie kreatywności i zainteresowań plastycznych dzieci i młodzieży oraz przedstawienie atmosfery Świąt Bożego Narodzenia oczyma dzieci.
                            Spośród 202 prac, które wpłynęły na konkurs, jury wyłoniło zwycięzców, w gronie których znalazł się:
            Wiktor Lignar z klasy I otrzymując II miejsce w kategorii klas 1-3.
            Trzy uczennice otrzymały wyróżnienia:
            Maja Warchoł z kl. IIA
            Julia Gajoska z kl. 7A
            Blanka Smagacka z kl.7B
                            Nagrodzone kartki, wraz życzeniami burmistrza i przewodniczącego Rady Miejskiej Jasła, zostaną wysłane do samorządów, parlamentarzystów, instytucji oraz organizacji współpracujących z miastem.
            Gratulujemy naszym uczniom i bardzo cieszymy się z ich osiągnięć !!!
            Zachęcamy do udziału w następnych edycjach konkursu!
            Małgorzata Szewczyk
            nauczyciel plastyki
            Galeria: 

             
          • Spotkanie z Mistrzem Szmalem

          • Na zaproszenie Sławomira Szmala - mistrza piłki ręcznej 8 grudnia  uczniowie klasy 7a i 7b wzieli udział w Turnieju Nadziei Olimpijskich M2006 w Szklarach.  Spotkanie z uczniami klas 7a i 7b z Mistrzem było pełne entuzjazmu i ciekawości. Sławomir Szmal podzielił się swoimi doświadczeniami, inspirując młodzież do aktywności sportowej i determinacji w dążeniu do celów.

            A później był prawdziwy mecz!!!

            Dopingowaliśmy bardzo i oczywiście Polacy wygrali!!!

            Taką profilaktykę to my kochamy!

            Przy okazji wyjazdu do Szklar skorzystaliśmy z pięknej pogody i z Gubałówki zobaczyliśmy piękne zimowe Tatry. Widoki były niezapomniane! 

            Sławomir Szmal – polski piłkarz ręczny, występujący na pozycji bramkarza, w latach 1998–2018 reprezentant kraju, rekordzista pod względem liczby oficjalnych spotkań międzypaństwowych w kadrze seniorskiej. Wicemistrz świata z 2007, brązowy medalista Mistrzostw Świata 2009 oraz Mistrzostw Świata 2015.

            Nowa galeria Spotkanie z mistrzem Szmalem została dodana do albumu fotograficznego

          • Wizyta Świętego Mikołaja w klasach I-III

          • 6 grudnia zawitał w naszej szkole wyjątkowy gość – Święty Mikołaj. Na ten dzień ze szczególną niecierpliwością czekali uczniowie klas I-III . Cóż to była za radość i wielkie emocje.

            Dzieci na powitanie zaśpiewały Mikołajowi specjalnie przygotowane piosenki oraz mówili wiersze dla Niego. Po krótkiej rozmowie nadeszła długo oczekiwana chwila – rozdawanie prezentów.

            Wszyscy uczniowie otrzymali prezenty. Była również niezwykła okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia ze Świętym Mikołajem

          • Wspaniałe spotkanie z Mikołajem dla naszych Przedszkolaków!

          • Dziś nasze przedszkolaki miały niepowtarzalną okazję spotkania z Mikołajem! Z radosnym uśmiechem na twarzach z niecierpliwością czekały na swoją kolej, gdy Mikołaj rozdawał urocze prezenty. Atmosfera była niesamowita, pełna śmiechu i magii. Dla naszych maluchów to niezapomniane przeżycie, które na długo pozostanie w ich sercach. Dziękujemy Mikołajowi za radość i magię, jaką wniósł do naszego przedszkola!

            Nowa galeria Mikołaj w przedszkolu została dodana do albumu fotograficznego

          • Zabawa andrzejkowa w przedszkolu

          • Dnia 01 grudnia 2023 roku w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Andrzejki. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Był to dzień pełen wrażeń i emocji.

            Nowa galeria Zabawa andrzejkowa w przedszkolu została dodana do albumu fotograficznego

          • Zabawa andrzejkowa kl 1-3

          • 30 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Andrzejki. Od wieków święto to słynie z tego, że w tym jednym dniu w roku sprawdzają się wszystkie wróżby i przepowiednie. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do doskonałej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji. Niecierpliwi i myślący o przyszłości uczniowie klas I-III mogli sprawdzić co ich czeka w przyszłości, korzystając z wróżb zorganizowanych w klasie.

            Dzięki wróżbom uczniowie dowiedzieli się m.in. jaki zawód będą wykonywać w przyszłości, czy będą szczęśliwi, czy przed nimi dalekie podróże, a może wielka niespodzianka. Każdy sprawdził także imię swojego najlepszego przyjaciela. Atmosfera była magiczna.

            Uczniowie mieli poczęstunek w klasie, a na świetlicy odbyła się wspólna zabawa andrzejkowa prowadzona znakomicie przez kolegów i koleżanki ze starszych klas.

            Na uczestników zabawy czekało mnóstwo atrakcji. Wszyscy wspaniale się bawili przy rytmach różnorodnej muzyki.

            Na koniec odbył się konkurs na najciekawsze przebranie andrzejkowe. Wśród uczniów zostali wyróżnieni: Laura Warżel, Lena Woźniak i Antonina Pałasz.

          • Poruszające Bajki o Emocjach w przedszkolu i kl 1a i 2a

          • Program Poruszające Bajki o Emocjach to program rekomendowany, dedykowany dla najmłodszych dzieci. Ma na celu wspieranie rozwoju kompetencji emocjonalno- społecznych, wzmacnianie umiejętności rozpoznawania emocji u siebie i innych, wyrażania ich w konstruktywny sposób i regulowania ich natężeniaWarsztaty są prowadzone przez dwóch trenerów na podstawie autorskich bajek i mają formę  przedstawienia, w których dzieci stają się bohaterami. Zrealizowane zostały w grupie dzieci “Pszczółki” i ”Sowy” , kl. 1a i 2a.

            ​​​​​​​

            Poprzez fabułę, instrumenty intuicyjne, improwizację, wspieramy inteligencję emocjonalną naszych najmłodszych dzieci, bo wiemy, jak ważna jest umiejętność rozumienia drugiego człowieka,zdolność poznawcza  do rozumienia emocji swoich i  cudzych oraz umiejętne zastosowanie jej w życiu społecznym poprzez budowanie relacji.​​​​​​​

            „Sposób, w jaki mówimy do naszych dzieci staje się ich wewnętrznym głosem” (Peggy O’Mara). 

            Zapraszamy rodziców,opiekunów do wspólnego zaangażowanie w podjęte przez nas przedsięwzięcie, poprzez rozmowy z dziećmi o emocjach. Razem z dziećmi szukajmy odpowiedzi na wszelkie pytania, by mogły doświadczać emocji w bezpiecznych warunkach, rozpoznawać je u siebie i innych, nazywać i wiedzieć, jak sobie z nimi radzić

            Zapraszamy rodziców,opiekunów do wspólnego zaangażowanie w podjęte przez nas przedsięwzięcie, poprzez rozmowy z dziećmi o emocjach. Razem z dziećmi szukajmy odpowiedzi na wszelkie pytania, by mogły doświadczać emocji w bezpiecznych warunkach, rozpoznawać je u siebie i innych, nazywać i wiedzieć, jak sobie z nimi radzić

            Nowa galeria Poruszające Bajki o Emocjach w przedszkolu została dodana do albumu fotograficznego

        •  Pamiętamy o Powstańcach Warszawskich  -  BohaterON w szkole
          • Pamiętamy o Powstańcach Warszawskich - BohaterON w szkole

          • Uczniowie  naszej szkoły uczestniczyli w  projekcie edukacji patriotycznej pod nazwą BohaterON w Twojej szkole. Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, oraz szerzenie pamięci, świadomości  o historii.

            Projekt cieszył się bardzo dużym powodzeniem wśród uczniów, którzy wzięli  udział  w zajęciach edukacyjnych opracowanych na podstawie scenariuszy przygotowanych przez organizatorów, zapoznali się z także filmami edukacyjnymi dotyczącymi Powstania Warszawskiego ,a poprzez twórczą pracę szerzyli wiedzę o tematyce powstańczej. Uczniowie zgodnie z przesłaniem akcji  w wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim, wpisali  osobiste życzenia i podziękowania dla Powstańców, dając wyraz tym samym, że pamiętają o Powstańcach i są dumni z ich bohaterskiej  postawy.

             

            Patriotyzm, służba ojczyźnie to “małe rzeczy”, to dbanie o naszą rodzinę, najbliższe środowisko w przywiązaniu do tradycji, wartości i religii, to pomoc , dobre słowo,uśmiech .Patriotyzm to codzienna, bardzo ciężka praca, służba ku kształtowaniu podstaw, ku zachowaniu tradycji, przekazaniu wartości.

             

            Akcja wpisała się w patriotyczne działania podejmowane cyklicznie w naszej szkole. Była lekcją patriotyzmu, przykładem edukacji historycznej, która bazując na historiach Powstańców, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej młodych Polaków, oraz pozwala budować ich wrażliwość społeczną.

             

             Powstańcy jesteście w naszych sercach!

            Galeria: 

          • Sukcesy w konkursie plastycznym BEZPIECZNE WAKACJE 2023

          • Komisja konkursowa wyłoniła 9 najlepszych prac plastycznych przesłanych do Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, w ramach konkursu pn. „Bezpieczne wakacje 2023”.

            Laureatką w I kategorii wiekowej 6-9 lat została Liliana Gorczyca z klasy 3a
            Wyróżnienie
            w konkursie otrzymał Michał Baumgartner z klasy 7b.  

            Łącznie wpłynęło 35 prac ze szkół podstawowych. Prace, które wygrały etap powiatowy, będą reprezentować powiat jasielski w finale wojewódzkim. W dniu dzisiejszym jako jedyni z Jasła uczniowie naszej szkoły odebrali dyplomy i  wspaniałe nagrody. 

            Do jasielskiej komendy wpłynęło łącznie 35 prac. Dzieła, które wyszły spod ręki dzieci ze szkół podstawowych powiatu jasielskiego oceniała komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Piórecka – Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, st. asp. Łukasz Brej – Z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Jaśle, asp. Konrad Janusz – asystent Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w Jaśle oraz mł. asp. Daniel Lelko – Oficer Prasowy KPP w Jaśle. Jury wyłoniło najlepsze prace na szczeblu powiatowym, które wezmą udział w finale wojewódzkim. 

            Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim! 

          • Lekcja bohaterstwa- BohaterOn w przedszkolu

          • Pszczółki i Sowy uczestniczyły w projekcie BohaterOn w Twojej Szkole 2023.

            Lekcja bohaterstwa to temat pozwalający zrozumieć przedszkolakom, że można zostać bohaterem, gdy nie ma wojny i nawet gdy jest się dzieckiem.

            Opowiadanie "Jak zostałem bohaterem" pozwoliło dzieciom utrwalić pojęcia: ojczyzna, historia, wolność bohater. Przedszkolaki poznały zachowania społeczne - wyrażające szacunek do ojczyzny, postawy tolerancji i szacunku do innych.

            Podczas zajęć dzieci przekonały się jakie korzyści daje współpraca, jak ważne jest zwracanie uwagi na potrzeby innych.

            Dziękujemy Wam Bohaterowie.

            Dzięki Wam wiemy co to ojczyzna, wolność, szacunek. Już jako najmłodsi Polacy możemy służyć Ojczyźnie służąc pomocą, dobrym słowem, uśmiechem.

             

            Nowa galeria BohaterOn w przedszkolu została dodana do albumu fotograficznego

          • Ram pam pam swoje prawa znam!

          • Pszczółki i Sowy wzięły udział w Wojewódzkim konkursie plastycznym konkursie plastycznym dla przedszkoli.

            To właśnie w przedszkolu po raz pierwszy dzieci poznają swoje prawa i obowiązki.Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to dzień, w którym uświadamiamy dzieciom, że tak samo jak dorośli mają swoje prawa. Prawa Dziecka są takie same i obowiązują na całym świecie.

             Chcemy, żeby dzieci już od najmłodszych lat zdawały sobie sprawę z tego, że im również przysługują prawa oraz jak te prawa przekładają się na codzienne życie. By dzięki nim czuły się bezpieczne, kochane, szczęśliwe i beztroskie.

            Wykonaliśmy dwa ciekawe  plakaty i otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. 

            Może nasze prace są wystawione w Centrum Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie? Może ktoś tam będzie i sprawdzi?

            Nowa galeria Ram pam pam została dodana do albumu fotograficznego

          • Święto Pluszowego Misia

          • Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie lata. Nieraz pociesza, innym razem pomaga zasnąć. Aby czcić swojego przyjaciela 24 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.​​​​​​​​​​​​​​

            Już od samego rana wraz z dziećmi pojawiły się w przedszkolu misie - misie małe, średnie i duże, i te bardzo, bardzo duże. Po powitaniu dzieci obejrzały prezentację multimedialną, która przybliżyła im historię powstania pluszowego misia oraz bohaterów znanych bajek, książek i filmów. Następnie wraz ze swoimi misiami dzieci tańczyły przy piosenkach, były też różne konkursy i zabawy.

            W tym dniu nasze przedszkole odwiedzili również aktorzy teatru lalkowego i zaprezentowali dzieciom bajkę: "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków. Dzieci z dużym zachwytem i zaciekawieniem śledziły losy Śnieżki.

            Aktorzy podsumowując piękną bajkę, podkreślili jak ważne jest aby dzieci nie ufały obcym, nie otwierały im drzwi, ani nie brały od nich  niczego- słodyczy ,zabawek itp. Bajka ta uczy między innymi zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób nieznajomych. Obcym mówimy NIE!

            To był BARDZO udany dzień.

            Nowa galeria Święto Pluszowego Misia została dodana do albumu fotograficznego

          • XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • 17 listopada obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Korytarzami naszej szkoły przemierzały PATROLE sprawdzające znajomość „królowej dnia”. Uczniowie świetnie wcielili się w rolę, było dużo śmiechu i radości. Kolejnym zadaniem było wykonanie  własnej tabliczki mnożenia co pozwoliło w przyjemny sposób dodatkowo utrwalić jej znajomość.

            W klasach odbywały się również egzaminy, których celem było wyłonienie mistrzów tabliczki mnożenia. I tak oto Mistrzami Tabliczki Mnożenia w poszczególnych klasach zostali:

            Kl.4a – Antoni Pytlowany

            Kl. 5a – Małgorzata Woźniak

            Kl. 6a – Tola Lenar

            Kl. 7a – Szymon Latoszek

            Kl. 7b – Aurelia Mazurek

            Mistrzem Szkoły Tabliczki Mnożenia został :

            Antoni Pytlowany z kl. 4a.

            Gratulujemy!!!

            Katarzyna Borowiec

            Magdalena Lechwar

          • Jesień wcale nie musi być smutna!

          • Jesień wcale nie musi być smutna! - Udowodniły to pracowite Pszczółki z naszego przedszkola, które pięknie zaprezentowały się na niezwykle ciepłym i kolorowym jubileuszowym XX Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej organizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 3 w Jaśle.

            Dziękujemy za zaproszenie i życzymy kolejnych równie pięknych i wesołych Jubileuszy!

          • Sukcesy w Wojewódzkim Konkursie: Jesienią góry są najszczersze!

          • Dwoje uczniów z naszej szkoły zostało wyróznionych w Wojewódzkim Konkursie "Jesienią góry są najszczersze". W kategorii prace fotograficzne wyróżnienie otrzymał Aleksander Sanocki, a w kategorii prace plastyczne wyróżnienie zdobyła  Maja Warchoł . Laureaci są uczniami klasy 2a!  Sredecznie gratulujemy!!!

            Celem konkursu jest rozwój u młodzieży oraz dzieci zdolności plastycznych, umiejętności wokalnych, czy też talentu artystycznego. Poza tym, ma on inspirować dzieci do tworzenia kultury w oparciu o naszą regionalną przyrodę, malownicze bieszczadzkie tereny, szczególnie w jesiennej, przepięknej, jakże barwnej oraz kolorowej aurze, która ma w sobie magię. Misją organizatorów jest także wyróżnienie artystycznych talentów. Konkurs promuje Podkarpacie oraz jej szczególne walory związane z przepiękną przyrodą, naturą, czy środowiskiem.

            Konkurs zorganizował Dyrektor Szkoły Podstawowej numer 16 w Rzeszowie razem z nauczycielami i odbywa się on od 2017 roku, a z roku na rok tylko przybywa zgłaszających się oraz chętnych. Ciekawostką jest, że w ubiegłym roku, na konkurs zgłosiło się 1500 prac, a w tym roku było ich aż 3000.

          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 2023 z UNICEF w SP6 w Jaśle

          • 20 listopada to w naszej szkole szczególny i wyjatkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Nasi uczniowie wiedzą, że każde dziecko jest wyjątkowe.  Każdy z nas jest równy, ma takie same prawa i wszystkim  należy się szacunek. (Film w jakości HD - nalezy nacisnąć koło zębate i ustawic jakosc HD)

            Tegoroczne obchody Dnia Praw Dziecka rozpoczęliśmy Niebieskim Marszem, był wspólny taniec, śpiewanie, tradycyjny mecz: dorośli kontra dzieci, a na koniec wspaniały pączkowy tort dla wszystkich od Rady Rodziców. ten dzien był przede wszystkim pełen dobrego wzajemnego ciepła i usmiechów. 

            Aby nadać naszemu świętu wyjątkowy charakter w naszym święcie wziął udział również nasz pan dzielnicowy młodszy aspirant Robert Polak, który zawsze dba i wspiera nas by prawa dzieci były przestrzegane.

            Chcąc pogłębić wiedzę naszych uczniów na temat praw dziecka i uwrażliwić ich na kwestię respektowania tych praw, nasza szkoła przyłączyła się do akcji edukacyjnej ,,Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2023”. Obchody tego dnia mają szczególny przekaz – okazujemy nasze wsparcie wszystkim dzieciom na świecie, zwłaszcza w rejonach, w których toczą się działania wojenne.

            ​​​​​​PRAW DZIECKA należy nieustannie bronić i o nich mówić, pisać, popularyzować. Zawsze dbać, wspierać, doceniać Dzieci i Młodzież, by w konsekwencji stali się Mądrymi Dorosłymi, którym przyświeca najważniejsza wartość: szacunek do drugiego człowieka.

            To my dorośli jesteśmy odpowiedzialni za to, aby prawa dziecka były przestrzegane, a dzieci były ich świadome. Taki dzień jak ten jest wspaniałą okazją , abyśmy my- dorośli nigdy o tym nie zapomnieli. 

          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w przedszkolu. Dziecka prawa to poważna sprawa!

          • "Mały człowiek, duża sprawa.

             Mały człowiek ma swe prawa.

            Strzegąc praw tych należycie,

            Układamy dziecku życie."

             Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Niezwykle ważny dzień, którego obchody na stałe zagościły w kalendarzu naszych świąt nietypowych. 

            Zaczęliśmy go od obejrzenia filmu edukacyjnego, ale nie tylko o samych prawach dzieci, bo też i  o spoczywających na nich obowiązkach. Następnie wychowawczynie odbyły z dziećmi rozmowy kierowane "Co to znaczy, że dzieci mają swoje prawa?" Przedszkolaki podawały przykłady praw, o których była mowa w filmiku, a ostatecznie stworzyły wspólną definicję Praw Dziecka. To była wyjątkowa burza mózgów. Niemal każde dziecko włączyło się do dyskusji, najczęściej na podstawie osobistych doświadczeń.

              Wszędzie królował kolor niebieski, który jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których  prawa nie są przestrzegane. Niebieskie ubranka, niebieskie serduszka, niebieskie baloniki, to wszystko sprawiło, że wokół zrobiło się bajecznie niebiańsko.....

              Na koniec dzieci, zgadzając się ze wszystkimi poznanymi prawami, odbijały swoje "niebieskie" dłonie  na dużych arkuszach papieru.

             Jednym z Praw Dziecka jest prawo do zabawy, a wiadomo, gdzie tej zabawy jest najwięcej. Oczywiście w przedszkolu !

            I tak właśnie przede wszystkim przez zabawę zostały dzieciom przybliżone i uświadomione ich prawa, a nam dorosłym przypomniane, że mamy stać na straży praw tych małych ludzi.

            Nowa galeria Międzynarodowy Dzień Dziecka w Przedszkolu została dodana do albumu fotograficznego

          • ZMIENIAMY ŚWIAT DOBRYM SŁOWEM I GESTEM

          • Za nami obchody tygodnia dobrych relacji w szkole, którego celem było budowanie dobrych relacji. Wyjątkowy czas, pełen pozytywnych emocji i wielu wrażeń. W ramach Tygodnia dbania o relacje podejmowane były działania wspierające, rozwijające   i  umacniające więzi.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

            Rozpoczęliśmy wyzwaniem “Zrób Dzień Dobry”, który nakierowany był na dzielenie się dobrym słowem i zwrócenie uwagi na stosowanie zwrotów grzecznościowych na co dzień i od święta. Na terenie szkoły zawisły plakaty, związane z życzliwością przygotowane przez zespoły klasowe.

            Uczniowie i przedszkolaki, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi wzięli udziału w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. “Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Były strefy czytania,, w których dzieci słuchały opowieści o tym , co w życiu ważne i ma moc. #PrzerwaNaCzytanie

             Odbył się przegląd twórczości dziecięcej ”Mój przyjaciel miś”, wraz z konkursem plastycznym, przedstawiający postać ulubionego misia , bohatera książkowego. Odbyła się również akcja „Starsi dla młodszych”.

            Uwieńczeniem całej akcji, było przekazywanie uczniom imiennych „Kartek pełnych życzliwości”, przygotowanych wcześniej przez koleżanki i kolegów.

            Dużym powodzeniem cieszyła się akcja „Niewidzialna ręka” która dedykowana była rodzicom i najbliższym poprzez wsparcie w czynnościach domowych .

            Uczniowie klas 5-8 uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych nt. relacji międzyludzkich, relacji ze sobą samym  oraz relacji w Sieci POROZMAWIAJMY, które dopełnione zostały programem profilaktyczno- wychowawczym RAP PEDAGOGIA, czyli profilaktyką w rytmie HIP-HOPU w wykonaniu Dobromira Makowskiego, pedagoga, nauczyciela, rapera, streetworkera, twórcę projektu RapPedagogia, założyciela fundacji ”Rampa”.

            W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia integracyjne  “Siła przyjaźni”, „Planszówkowy zawrót głowy” a na lekcjach wf-u podczas zajęć “Ramię w ramię” uczniowie pokonywali lekcyjną rutynę , towarzyszyli sobie w pokonywaniu wyzwań, aktywnie uczestniczyli w tańcach grupowych.

            Świetnym sposobem nie tylko na integrację, ale i wspólną zabawę  była Jesienna dyskoteka. Serca podbił wspólnie wykonany przez wszystkich uczestników dyskoteki taniec integracyjny “Belgijka”.

            Naszym działaniom wspierającym  i umacniającym więzi na płaszczyźnie nauczyciel-uczeń towarzyszyła POZYTYWNA UWAGA-udział w ogólnopolskiej akcji ,w której nasza szkoła bierze już udział po raz czwarty i mimo, że przypisana jest na miesiąc listopad , to  towarzyszy nam w szkole przez cały rok , bo najważniejsi są ludzie. Nie ma relacji bez komunikacji:)

             

            Pamiętajmy - budowanie i pielęgnowanie relacji jest jedną z podstawowych ludzkich potrzeb, należy o nie dbać i nieustannie je rozwijać.

             

            RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

        • Adopcja Serca – kontynuacja pomocy dla Princa.
          • Adopcja Serca – kontynuacja pomocy dla Princa.

          • Dzięki otwartym sercom uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły w roku szkolnym 2023/2024 kontynuujemy pomoc dla naszego podopiecznego Yomba Ngouamegmi Juniora Princa, który uczęszcza do klasy 4 szkoły podstawowej na misji Balengou.

            Dzięki naszemu wsparciu Junior Prince będzie kontynuował naukę w szkole, otrzyma niezbędne pomoce, dożywianie oraz opiekę medyczną.