Realizacja I zadania.

26.02.2024 08:53

Sprawozdanie z zadania:
      Przygotowanie i opracowanie konspektu zajęć ruchowych tanecznych oraz quizów na temat zdrowego odżywiania dla klas młodszych.

W ramach projektu Ligii z Orlenem” Bo życie musi smakować: Jak sprawić, aby zdrowy styl życia stał się pasją jaślan?”

Celem zadania było promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci klas młodszych poprzez edukację na temat zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej.

Opis działań:

1.Zbieranie informacji o zdrowym odżywianiu:

przeprowadziłyśmy  badania internetowe w celu zebrania informacji na temat zdrowego odżywiania, korzystając z dostępnych źródeł online.

2.Opracowanie quizów:

Na podstawie zebranych informacji przygotowałyśmy zestawy pytań dotyczących zdrowego odżywiania, odpowiednich dla uczniów klas 1-3. Quizy miały na celu sprawdzenie wiedzy i zachęcenie do refleksji na temat tego tematu.

3. Opracowanie konspektu zajęć ruchowych i tanecznych:

Wraz z opiekunem przygotowałyśmy plan zajęć ruchowych i tanecznych, które miały być częścią programu edukacyjnego. Zajęcia te miały na celu promowanie aktywnego trybu życia oraz integrację ruchu z zabawą.

4.Ocena zabawy w formie termometru:

Po przeprowadzeniu zajęć ruchowych i tanecznych dzieci przeprowadziły samoocenę oraz ocenę innych uczestników za pomocą formy "termometru", która pozwoliła na subiektywną ocenę zabawy i poziomu satysfakcji.

Data realizacji zadania: Listopad

Wyniki i wnioski:

- Projekt pozwolił dzieciom na zdobycie wiedzy na temat zdrowego odżywiania oraz zachęcił do aktywności fizycznej poprzez zabawę.

- Quizy oraz zajęcia ruchowe zostały pozytywnie odebrane przez uczestników, co potwierdzają wyniki oceny zabawy.

- Zaangażowanie dzieci w przygotowanie materiałów oraz ich przeprowadzenie pozwoliło na lepsze zrozumienie tematu przez uczestników i sprawiło, że aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie stały się dla nich bardziej atrakcyjne.

- Promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci może mieć długofalowe korzyści dla ich zdrowia i samopoczucia.

Projekt "Bo życie musi smakować" stanowił ciekawą inicjatywę mającą na celu edukację dzieci w zakresie zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu uczestników oraz staraniom opiekuna Ligii, udało się zrealizować cele projektu i przyczynić się do promocji zdrowego trybu życia wśród najmłodszych mieszkańców.

A oto krótka fotorelacja:

Konkurs Kulinarny "Kanapka na Szóstkę" w ramach projektu ZLN z Orlenem: “Bo życie musi smakować”.

21.12.2023 13:11

Jak sprawić , aby zdrowy styl życia stał się pasją jaślan ? w ramach Jasielskiej Ligi Naukowej z Orlenem.

W dniu 14.12.2023 roku, uczennice Zespołu Ligowego w składzie Blanka Smagacka, Maria Kasprzyk oraz Aleksandra Ziółkowska zorganizowały innowacyjny Konkurs Kulinarny pod hasłem "Kanapka na Szóstkę". Wydarzenie miało na celu promowanie zdrowego stylu życia i kreatywności wśród uczniów klas 1-7.

Uczniowie Zespołu Ligowego zaangażowali się w opracowanie szczegółowego regulaminu konkursu, uwzględniając kategorie, oceny, zasady uczestnictwa oraz kryteria zdrowego składu kanapek. Zespół ligowy aktywnie promował konkurs poprzez ogłoszenia szkolne, a także za pomocą mediów społecznościowych. Uczniowie zostali zachęceni do udziału, podkreślając, że zdrowa kreatywność to klucz do sukcesu. Uczniowie odpowiedzialni za marketing stworzyli atrakcyjny plakat promujący konkurs oraz dyplomy dla zwycięzców, nadając im unikalny charakter zgodny z ideą "Kanapki na Szóstkę". Zespół ligowy zatroszczył się o zakup zdrowych produktów potrzebnych do przygotowania kanapek. Starannie wybrano składniki, kładąc nacisk na wartości odżywcze. Podczas imprezy konkursowej uczniowie zespołu ligowego pełnili role sędziów, dbając o sprawną organizację wydarzenia. Wszystkie kanapki zostały starannie ocenione podczas degustacji.

Konkurs zakończył się podsumowaniem, podczas którego ogłoszono zwycięzców. Dyplomy oraz nagrody zostały wręczone z uznaniem dla kreatywności i zdrowego podejścia uczestników.

Poprzez organizację Konkursu Kulinarnego, uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 1 aktywnie promowali Jasło Miasto Wiedzy pod względem zdrowego stylu życia wśród młodych mieszkańców, kładąc jednocześnie nacisk na rozwijanie kreatywności i współpracy.

To wydarzenie było wyjątkową okazją do integracji społeczności szkolnej oraz promowania Jasła jako miejsca, gdzie edukacja idzie w parze z inspirującymi inicjatywami.

Zespół ligowy chciałby serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, a przede wszystkim Dyrekcji , za wsparcie tego wyjątkowego wydarzenia.

opiekun Zespołu Ligowego

Gabriela Ciborowska

Projekt nr 1 - 23/24

02.11.2023 13:36

Szkoła Podstawowa nr 6 bierze udział w wielu projektach promujących wartościowe aspekty życia. Jednym z takich działań jest udział w “Jasielskiej Lidze z Orlenem”, czyli promowanie Jasła Miasta Wiedzy.

Dziewczynki z klasy 7b: Blanka Smagacka, Aleksandra Ziółkowska i Maria Kasprzyk podjęły się realizacji projektu pt: ”Bo życie musi smakować” - w jaki sposób jaślanie spędzają czas wolny i jak sprawić, aby zdrowy styl życia stał się pasją jaślan?
      Opiekunem grupy projektowej jest pani Gabriela Ciborowska

Aby zrealizować tak duże przedsięwzięcie dziewczynki rozpoczęły działania w środowisku szkolnym. 30 października podczas dyskoteki szkolnej przygotowany został przez uczennice Zespołu Ligowego pokaz i degustacja zdrowych przekąsek w formie koreczków owocowo- warzywnych i świeżo wyciskanych soków owocowych “ Zdrowo zakręcony kącik”. Było to zadanie promujące prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia  w środowisku szkolnym, nabycie przez uczennice fachowej wiedzy na temat zdrowej żywności, higienicznego sposobu przygotowania i podania zdrowej żywności  w formie koreczków owocowo- warzywnych oraz przekazanie tej wiedzy swoim koleżankom i kolegom.

A oto krótka fotorelacja: