• Wycieczka do lasu - klasa 3A

• 23.10.2023 15:01
      • Tradycyjnie w okresie jesieni planowana jest piesza wycieczka do lasu, aby dzieci mogły w naturalnych warunkach poznawać ten ekosystem oraz obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. Podręcznik do klasy trzeciej także zawiera treści dotyczące lasu, więc już zrealizowaliśmy tematykę dotyczącą warstw lasu oraz właściwego zachowania się w lesie. Dzieci poznawały też różne gatunki roślin oraz zwierząt zamieszkujących las. Wycieczka została zorganizowana na podsumowanie zdobytych wiadomości.

18 października wspólnie z klasą pierwszą wyruszyliśmy w kierunku pobliskiego lasu i po około półgodzinnym marszu dotarliśmy na miejsce. Pogoda była typowo jesienna, gdyż czuć było bardziej chłodne i rześkie powietrze a dookoła rozciągała się mgła, która zwiastowała rozpogodzenia. Tak rzeczywiście się stało, gdyż po chwili zaświeciło słońce.

Pobyt w lesie był także okazją do zobaczenia dębu będącego pomnikiem przyrody. Dzieci pokonywały też naturalne przeszkody oraz tworzyły ciekawe figury w grupach. Na zakończenie pobawiły się ,,w chowanego", a następnie wyruszyły z powrotem do szkoły. Tam czekały na nich pyszne kremówki, które były sprzedawane podczas ,,Dnia Papieskiego" . To był dzień pełen atrakcji.