• WYRÓŻNIENIE  dla ZSM nr1 w Jaśle w ramach programu edukacyjnego  „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”
        • WYRÓŻNIENIE dla ZSM nr1 w Jaśle w ramach programu edukacyjnego „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”

• 13.12.2018 12:16
        •  za wykorzystywanie materiałów z platformy edukacyjnej w praktyce, zaangażowanie rodziców w działania.

Do tej pory oprócz części teoretycznej przeprowadziliśmy następujące warsztaty kulinarne: kolorowe kanapki, koktajle owocowe, smoothie bowle z musem truskawkowym, kiszenie kapusty, zakładanie ogródka ziołowego na parapecie. W najbliższym czasie będziemy przygotowywać śniadanie na szóstkę - granolę, wody smakowe na bazie wody i owoców, pierniczki świąteczne i rybne potrawy wigilijne.

Zapraszamy do obejrzenia naszych relacji z działań na naszej szkolnej stronie i stronie programu żywieniowo-edukacyjnego.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaopatrzenie swoich dzieci w  produkty spożywcze, bez których nie mogłyby się odbyć warsztaty kulinarne.

Uczniowie klasy 1A, 2A i 2B oraz nauczyciele: Halina Nowak, Aleksandra Sokołowska i koordynator Małgorzata Mroczka
        • Ogólnopolski Konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” rozstrzygnięty!

• 10.12.2018 12:09
        • Klasa 1a wybrana z województwa podkarpackiego i  nagrodzona wyróżnieniem specjalnym w postaci prezentu - poduszki dla każdego uczestnika konkursu!

W miesiącu październiku uczniowie z naszej szkoły z klas 1a, 2a i 2b wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III.

W ramach pierwszego etapu konkursu w szkole zorganizowano głośne czytanie książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej z wykorzystaniem maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie. Kontynuacją tego przedsięwzięcia było codzienne głośne czytanie przez uczniów dowolnej książki w domu (dokumentowane podpisem rodzica) i nagradzanie tego faktu w szkole przez nauczyciela naklejką Słodziaka, którą uczniowie przyklejali w albumie „Czytaj codziennie”.

03 października odbył się finał Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania połączony z zabawą integracyjną wszystkich uczestników spotkania .

W końcowym etapie konkursu – plastycznym – nasza klasa 1a wykonała prace plastyczne przedstawiające dalsze losy słodziaków, które wraz z opisem słownym całego przedsięwzięcia sporządzonym przez wychowawcę zostały wysłane do organizatorów konkursu.

Spośród wszystkich uczestniczących w konkursie szkół, komisja wybrała 15 najlepszych, którym przesłała nagrody pieniężne, a część wybranych z każdego województwa klas nagrodziła wyróżnieniem specjalnym w postaci prezentu-poduszki dla każdego uczestnika konkursu.

Wszystkie prace można oglądać na pokonkursowej wystawie. Pomysłodawcą akcji i fundatorem nagród w konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” była sieć sklepów Biedronka. Organizatorami konkursu w szkole byli nauczyciele klas I – III i biblioteka szkolna.

Galeria: Słodziaki- nagroda!

• XVI MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU " FAMILY CUP

• 10.12.2018 11:29
        • 1 grudnia odbyły się  w Jaśle XVI MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU " FAMILY CUP którego organizatorami zawodów byli MOSiR w Jaśle, Urząd Miasta Jasła,  Klub Speed Jasło oraz Stowarzyszenie „Family Cup".
          Uczeń naszej szkoły Hubert Matiaszewski po raz kolejny osiagnał duży sukces i zajął VI miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy!
        • Sukces uczennic kl. Ia

• 10.12.2018 11:11
        • Gratulacje dla

Toli Lenar za zajęcie I miejsca
          Zosi Żyry za zajęcie II miejsca

w kategorii klas I-III, w konkursie plastycznym "Jaślanie w drodze do Niepodległości", organizowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła, adresowanym dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu Miasta Jasła.

Rozstrzygnięcie konkursu, którego celem było kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych oraz uroczyste wręczenie laureatom dyplomów z  nagrodami odbyło się na Płycie Rynku przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Jaśle, podczas obchodów Roku Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów!
          Galeria: Sukces uczennic z Ia

• Wyróżnienie  w powiatowym konkursie plastycznym o charakterze profilaktyczno - edukacyjnym
        • Wyróżnienie w powiatowym konkursie plastycznym o charakterze profilaktyczno - edukacyjnym

• 03.12.2018 12:59
        • Konkurs organizowany był przez Powiatowe Centrum pomocy w Rodzinie i adresowany do uczniów z klas VI, VII i VIII szkół podstawowych z terenu powiatu jasielskiego w dwóch kategoriach tematycznych:

• Moc pomocy przeciw przemocy
          • Moja moc w rodzinie.

Celem konkursu było przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, propagowanie umiejętności komunikowania się bez przemocy oraz pozytywnych postaw rodzicielskich. Przedmiotem konkursu była dowolna interpretacja tematu przedstawiona w formie pracy plastycznej o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 29 listopada 2018 roku w budynku Starostwa Powiatowego w Jaśle. Gabriela Skocz - uczennica klasy VI - otrzymała wyróżnienie w kategorii ,,Moja moc w rodzinie".

Galeria: Konkurs

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!

Małgorzata Szewczyk- nauczyciel plastyki